KOLOREKTUM.CZ | SCREENING KOLOREKTÁLNÍHO KARCINOMU [ISSN 1804-0888]
česky | english | mapa webu


NOP

PARTNEŘI A ODBORNÁ ZÁŠTITA PROJEKTU
Partneři a odborná záštita: MZ ČR, ČGS, SVL, SPL ČR, ČGPS, ČOS, VIZE
Institut biostatistiky a analýz, Lékařská fakulta, Masarykova univerzita
PODPORA PROJEKTU
Podpora projektu: Roche, Ipsen, Orion Diagnostica, OnkoMaják

FCB

Vy a my - společně proti rakovině tlustého střeva a konečníku

Sdružení stomiků České ILCO, občanské sdružení Onkomaják a společnost Roche spojují své síly v boji proti rakovině tlustého střeva a konečníku.


V rámci společného projektu Vy a my - společně proti rakovině tlustého střeva a konečníku - se tyto organizace budou snažit dále zvyšovat povědomí a informovanost české veřejnosti o této zákeřné nemoci a o nutnosti prevence. Dále se budou snažit informovanost o možnostech, zásadách a dostupnosti jednotlivých modalit léčby pokročilého (metastazujícího) kolorektálního karcinomu.

Projekt je motivován především vysokou incidencí rakoviny tlustého střeva a konečníku v české populaci (přes 8000 nových případů ročně, více než 50 000 žijících pacientů, u nichž byl kolorektální karcinom někdy diagnostikován), vysokým podílem pokročilých stadií nemoci při diagnóze a velmi nízkou účastí cílové populace (muži a ženy nad 50 let) v preventivním screeningovém programu.

Nejbližší událostí je tisková konference nazvaná "VY a MY společně proti rakovině tlustého střeva a konečníku - od screeningu k léčebnému schématu", která se uskuteční 22. května 2012 v Praze. Stáhněte si pozvánku ( PDF soubor, 296 kB).

Související odkazy

Klíčová slova: Onkomaják, České ILCO, Roche, prevence

9.5.2012 IBA MU


Zpět