KOLOREKTUM.CZ | SCREENING KOLOREKTÁLNÍHO KARCINOMU [ISSN 1804-0888]
česky | english | mapa webu


NOP

PARTNEŘI A ODBORNÁ ZÁŠTITA PROJEKTU
Partneři a odborná záštita: MZ ČR, ČGS, SVL, SPL ČR, ČGPS, ČOS, VIZE | Institut biostatistiky a analýz, Masarykova univerzita
PODPORA PROJEKTU
Podpora projektu: Roche, Ipsen, Orion Diagnostica, OnkoMaják

FCB

Aktuality pro veřejnost

Rakovina tlustého střeva a konečníku Kolorektální screening v ČR Interaktivní průvodce screeningem

Na této stránce jsou pravidelně zveřejňovány aktuality o rakovině tlustého střeva a konečníku a o kolorektálním screeningu, které se objevily v českých nebo zahraničních médiích. Nejedná se tedy o oficiální stanoviska Rady pro screening kolorektálního karcinomu. Najdete zde i informace o rakovině tlustého střeva a konečníku a jejím screeningu, případně si můžete přečíst zkušenosti a příběhy pacientů s touto nemocí, jejích blízkých i názory osobností a odborníků.

Potvrzeno: nadměrná hmotnost souvisí se vznikem osmi dalších typů zhoubných nádorů
24.8.2016 Tisková zpráva Washington University School of Medicine | Další informace...

Lidé mají zase o důvod více usilovat o zachování přiměřené tělesné hmotnosti. Mezinárodní výzkumný tým identifikoval osm dalších typů zhoubných nádorů, které souvisejí s nadměrnou hmotností a obezitou.

Existuje příčinná souvislost mezi pitím alkoholu a vznikem zhoubných nádorů
22.7.2016 Tisková zpráva University of Otago | Další informace...

Přehledový článek profesorky Jennie Connorové z novozélandské University of Otago podporuje tvrzení, že existuje příčinná souvislost mezi konzumací alkoholu a vznikem zhoubných nádorů v sedmi různých místech lidského těla: v ústní části hltanu (orofaryngu), v hrtanu, v jícnu, v játrech, v tlustém střevě, v konečníku a v ženském prsu.

Exprezident Slovenska Gašparovič se léčí s nádorem ve střevě
14.7.2016 ceskatelevize.cz | Další informace...

Bývalý slovenský prezident Ivan Gašparovič se téměř dva roky potýká s rakovinou tlustého střeva. Pětasedmdesátiletý Gašparovič listu Nový čas řekl, že aktuálně podstupuje chemoterapii.

Tělesná aktivita snižuje riziko vzniku mnoha typů zhoubných nádorů
24.5.2016 Tisková zpráva amerických National Institutes of Health (NIH) | Další informace...

Volnočasové tělesné aktivity jsou z mnoha důvodů prospěšné pro zdraví člověka. Kromě sníženého rizika kardiovaskulárních onemocnění je zvýšená tělesná aktivita spojována s nižším rizikem vzniku karcinomu tlustého střeva, prsu, děložní sliznice a několika dalších typů zhoubných nádorů.

Archiv